برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۷/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» اطلاعت جالب در مورد فرش ترک

هر آنچه که باید در مورد فرش ترک باید دانست

فرش ترک چیست؟

کشور ترکیه که در همسایگی شمال شرقی ایران قرار داد و همچنین در همسایگی کشور های ترکیه قرار دارد که از این طریق می توان گفت که کشور ترکیه دسترسی به منابع انسانی و همچنین منابع طبیعی ایران را به راحتی دارد  و می تواند از اصالت ایران و تکنولوژی کشور های اروپایی بهره مند شود و با ترکیب اصالت کشور ایران و تکنولوژی های کشور های اروپایی، محصول کاملا جدید که ترکیبی از سنتی و مدرنیته می باشد را تولید کرده است. همانگونه که در صنعت فرش ماشینی مدرن مشاهده می کنید فرش هایی مدرن که با برند ترک به دلیل داشتن طرح و نگار و همچنین بافت ایرانی که همراه با ماشین آلات اروپایی تولید و بافته می شود و همچنین کشور ترکیه که به کشور های غرب خود نزدیک بوده است به همین دلیل کشور های اروپایی مقصد بسیار مناسبی برای فروش فرش مدرن ترک هستند.

از قدیم تا به الان کشور ترکیه نقطه قوت بسیاری از اقوامی بوده که به دلایل مختلف اقدام به مهاجرت کردند و برای زمانی کم کشور ترکیه را به عنوان مقصد خود برای زندگی انتخاب کرده اند، در این زمان که این اقوام مهاجرت کرده بودند، تا زمانی که از کشور ترکیه خارج شدند، با این که شاید مدت کمی بوده ولی فرهنگ، هنر و اصالت خود را در این کشور به جای گذاشته اند، تنوع بالا طرح ها و نقش ها و بسیار از نقش های دیگر و ترکیب قوم ها پدید آمده است. بیشتر طرح های فرش ترک و نقش های فرش فانتزی ترکیه ای نشان دهنده ی چند معنی و مفهوم نیز در فرش ماشینی فانتزی ترک می باشند مفهومی همانند: نقش و نگاره های بکار رفته در فرش فانتزی ماشینی ترک ترکیبی از نماد های اقوام گوناگونی می باشد که به کنار یک دیگر قرار گرفتن نقش فرش ترک فانتزی را به وجود می آورد. فرش ماشینی ترک تولیدی به مقدار بالایی از فرش بافی ایران و قزاقستان تاثیر گذاشته است که تا هم اکنون تلاش می کنند با ایجاد و بافت فرش ماشینی ترک از طرح و نقش و کیفیت در بازار فرش متفاوت حضور پیدا کنند تا با محصولات و فرش های ایرانی رقابت ایجاد کنند. فرش ترکیه مدرن برند بسیار خاص و شیکی می باشد که به دلیل داشتن ویژگی های بسیار عالی و خاصش باعث شاهکار شدن این فرش فانتزی مدرن ترک شده است که یک دلیل آن، دوام و طول عمر بالا فرش ترک مدرن ماشینی می باشد و همچنین دارای ویژگی های مانند رنگ زمینه روشن و چرک تاب که از آغاز تا به الان این برند آشنا بوده و در سر تا سر کشور ها شناخته می شود.

 

تاریخچه فرش های ترک

حدود هفت هزار سال قبل کشور های اروپایی با شناخت و آگاهی فرش های شرقی که همان فرش ترکیه می باشد اقدام به واردات آن کردند و کشور ترکیه با پیش روی از بقیه ی صادر کنندگان توانست که اروپا ها را در شکوه فرش ترکیه ای تامین نماید، پس بدین ترتیب در زمانی که حتی ایران فرش ایرانی برای تمامی مردم خوب شناخته نشده بود، فرش های خاص ترکیه ای در منازل و خانه های بزرگان و اشراف زادگان کشور های اروپایی به عنوان یک کالا بسیار خاص وجود داشت ،با این حال از آغاز تا به کنون طرح ها و نقوش به کار رفته در فرش ترکیه ایی دارای یک پیچیدگی می بود که در انتخاب رنگ ها های بکار رفته در فرش ترکیه دقت بالایی صورت نگرفته است ولی به دلیل داشتن بعضی از ویژگی ها همانند: منگوله و آویز که در آخر و انتهای فرش ترکیه استفاده می شد مورد علاقه مردمان واقع می شد. برخی از مردمان هم بر این باور هستند که در گذشته در ترکیه اقدامات و رخ داد هایی صورت گرفته است که باعث ایجاد چنین نقش ها و طرح های نامفهوم هندسی و همچنین نفوذ طرح های اقوام بیابان گرد شده، برخی دیگر هم بر این باور هستند که اعتقادات مذهبی باعث این اتفاق شده و عده ای دیگر هم به اینگونه مشاهده می کنند که بهره بردن از یک سیستم باستانی سمبلیک باعث ایجاد این چنین طرح ها و نقش ها  شده است .

 

ویژگی های فرش ترک فانتزی 

فرش فانتزی ترک تا کنون از دو شانه ی فرش مدرن ماشینی ترک 500 شانه و فرش فانتزی ترک 700 شانه بافته و به فروش می رسد که هر یک از این فرش ترک مدرن ویژگی های فنی و اطلاعات خاص خود را دارد که در ادامه به شما گفته می شود 

دستگاه های فرش فانتزی ترک 500 شانه که با تراکم 1200 می باشد  با دستگاه های HLX، CRX و CRM، و تکسیما بافته و به فروش می رسد. فرش 700 شانه ترک فانتزی که دارای تراکم 1500 تا 2100 وجود داد که این فرش ماشینی مدرن ترک با دستگاه های بافندگی HCPX1، HCPX2، و آلفاشونهر  به ترتیب دستگاه 300 و 320 و 360 بافته می شود.

حال به برسی نخ استفاده شده در فرش ترک مدرن می پردازیم، هان طور که از اسم فرش ترک مدرن فانتزی مشخص می باشد، در این فرش مدرن ترک درجه یک از نخ ترک نیز استفاده شده است ولی بیشتر مردمان ایران زمین فکر می کنند که چون نخ ترک می باشد حتما در کشور ترکیه این نخ بافته می شود و به ایران فرستاده می شود، اما واقعیت در این است که نخ ترک در داخل ایران تولید می شود و به این دلیل ترک می گویند که اولین بار ترکیه از این نخ استفاده کرده است، حال مشخصات این نخ ترک به این گونه می باشد که: ابتدا در چندین مرحله هیت ست می شود تا بعد از این مرحله مقاومت ایستایی بالایی در نخ فرش ترک مدرن ماشینی به وجود بیاورند و همچنین به دلیل ظریف بودن و لطافت نخ فرش مدرن ترک نسبت به نخ آکریلیک بهتر باشد و ویژگی هایی از قبیل بدون پرز بودن و ضد حساسیت را شامل می شود. ملاک های قیمت گذاری در فرش مدرن ترک ماشینی از روی جنس نخ استفاده شده قیمت گذاری می شود، معمولا در بافت فرش فانتزی ترکیه ای از 3 نوع نخ طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد نخ هایی از جمله: کتان، ابریشم و پشم و یا گاهی ترکیبی از این سه نخ که عامل اصلی در تعیین و قیمت گذاری فرش ترک فانتزی ماشینی یا الیاف مورد استفاده شده در آن است و همچنین دسبافت بودن فرش ترک مدرن و یا ماشینی بودن فرش ماشینی ترک مدرن هم که بیشتر قیمت فرش ترک ماشنی که از نخ ابریشم استفاده می شود خیلی بیشتر از فرش ترکیه ای مدرن بافته شده از الیاف کتان و یا پشم می باشد، این فرش ترک ماشینی ابریشم که دارای شکل ظاهری متفاوت تری را دارد و این فرش ماشینی ترک دارای درخشش بالاتری می باشد. 

نخ خاب فرش فانتزی ترکیه ای یا همان ارتفاع نخ خاب در فرش مدرن ترکیه ای بین 11 تا 15 میلی متر می باشد که باعث شده فرش ماشینی ترک مدرن بسیار نرم را به وجود بیاورد، و همچنین در فرش 500 شانه ترک مدرن از نخ 12 و نخ 18 سه لایه برای بافت استفاده می شود و در ضمن برای فرش های کف برجسته از نخ هایبالک که برای بافتن گل ها استفاده می شود.

حال اگر ما بخواهیم یک مقایسه کوچکی بین فرش 500 شانه ترک فانتزی و فرش ترک 700 شانه ترک ماشینی مدرن داشته باشیم باید گفت که فرش های 500 شانه ترک بهتر و مرغوب تر از فرش ترک 700 شانه می باشد به این دلیل که زمانی که هر چه مقدار تراکم کمتر باشد فشردگی بر روی فرش ترک مدرن کمتر خواهد شد و با توجه به این که فرش ترک فانتزی دارای نخ خاب بلند است، باعث می شود نرمی و لطافت موجود در فرش ترک مدرن ماشینی بیشتر باشد البته این لحاظ که فرش 500 شانه ترک ماشینی به فرش اصل ترک نزدیک تر خواهد بود.

 

خرید اینترنتی فرش ترک فانتزی درجه یک 

در فروشگاه اینترنتی فرش ترک شما می توانید انواع و اقسام فرش ترک فانتزی با بهترین کیفیت و قیمت عالی که به شما ارائه می شود را مشاهده و خریداری کنید. فرش مدرن ترک که از بهترین الیاف بافته می شود و هیچ گونه پرز یا حتی حساسیتی ایجاد نمی کنند، دارای علامت استاندارد ملی از سوی ایران را دارد و خیال شما را بابت کیفیت فرش ماشینی مدرن ترک راحت می کند و می توانید از فرش ترک 700 شانه گل برجسته و یا حتی فرش 1200 ترک شانه گل برجسته و شایر مجصولات دیدن و خریداری کنید. اگر در هنگام خرید فرش ماشینی ترک نیاز به مشاوره داشتید واحد پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما هستند تا به شما در این باره کمک حاصل نمایند.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  فرش ترکیه ای مرینوس
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه